انواع عایق رطوبتی

انواع عایق رطوبتی

شرکت آریان نگین کیش (تحت نظر هلدینگ صبا میهن)سالها تلاش وتجربه خود را برای بررسی مقاومت در ساختمان ها و بهبود هرچه بیشتر در پروژه های خود با در هم آمیختن دانش و طراحی ومصالح باکیفیت بالا بکار بسته وبه عنوان یکی از پیشرو ترین شرکت ها در صنعت ساختمانی وطراحی شناخته شده است . دراین مقاله به بررسی انواع عایق رطوبتی می پردازیم

چند نمونه دیگر از انواع عایق رطوبتی

۳ – عایق رطوبتی مایع

این نوع از انواع عایق رطوبتی همان گونه که از نامش پیداست، بصورت مایع بوده و با استفاده از یک دستگاه اسپری و یا قلم مو بر روی سطوح اجرا می گردد. قبل از بکارگیری عایق رطوبتی مایع، باید سطح را تمیز و خشک کرد و تمام برآمدگی و شیب های آن را رفع نمود. از مهمترین مزایای این نوع عایق رطوبتی، می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • قابلیت رنگ پذیری
  • طرز استفاده بسیار آسان و راحت
  • قابلیت چسبندگی بالا بر روی انواع سطوح
  • فاقد آسیب های فیزیکی و هر نوع آلودگی هوا
  • نمونه ای از یک مایع ضد اشتعال

۴ – عایق پلیمری پاششی

عایق پلیمری پاششی، مقاوم­ترین نوع عایق رطوبتی با ویژگی های بسیار جالب است. برای استفاده از این عایق نیازی به حرارت نیست و براحتی با پخش کردن یا پاشیدن آن بر روی سطوح، اجرا می گردد. هم چنین با استفاده از این نوع عایق می توان تمامی گوشه و کنج ها را بطور کامل پوشش داد. این عایق رطوبتی ساخته شده از مواد پلیمری، ۲۰ سال عمر مفید دارد، که در مقایسه با انواع دیگر عایق ها، بیشتر است.

۵ – عایق رطوبتی آرت فلکس

نوع جدیدی از عایق های رطوبتی آرت فلکس نام دارند که با استفاده از تکنولوژی های مدرن ساخته می شوند. این نوع مدرن از عایق با داشتن ویژگی هایی هم چون طول عمر بالا، هزینه اندک و نصب آسان توانسته بخش عمده ای از بازار عایق های رطوبتی را به خود اختصاص دهد. آرت فلکس بسیار انعطاف پذیر است و بخاطر عدم نیاز به حرارات در اجرا، می توان از آن برای پوشش کنج ها نیز استفاده کرد.

انواع عایق رطوبتی

عایق رطوبتی مناسب برای استخر و نما

۶ – عایق رطوبتی استخر

برای آب بندی استخرها باید از نوعی عایق خاص استفاده کرد؛ چون این نوع از محیط ها در ارتباط مستقیم و همیشگی با آب قرار دارند. عایق های استخر بر اساس نوع مواد بکار رفته در ساخت تقسیم می شوند و مهمترین آنها عایق های رطوبتی بر پایه پلیمر، اکرلیک­ها، اپوکسی و سیمان پلیمری هستند.

۷ – عایق رطوبتی نما

برای مناطقی که میزان بارندگی بسیار زیادی را در طول سال تجربه می کنند، عایق بندی نمای ساختمان امری ضروری بحساب میاد. چون بارندگی زیاد می تواند به مرور زمان باعث پوسیدگی نمای ساختمان شود و آن را از بین ببرد. مهمترین نوع عایق رطوبتی مناسب برای نماهای ساختمان، عایق رطوبتی نانو است که در ادامه بطور مختصر در خصوص ویژگی های آن توضیح خواهیم داد.

عایق رطوبتی نانو، مدرنترین نوع عایق

استفاده از تکنولوژی و علم نانو در بسیاری از صنایع رایج شده و قابلیت های بسیار فراوانی هم دارد. از علم نانو در ساخت عایق های رطوبتی نیز استفاده شده و عمده کاربرد این نوع مدرن از عایق رطوبتی، به نماها و بام ساختمان مربوط می شود؛ تا میزان نفوذ پذیری آب کاهش یابد. وزن بسیار کم، مقاومت در برابر حریق و طول عمر بالا را می توان مهمترین ویژگی این عایق مدرن دانست. عایق رطوبتی نانو پلیمر، نمونه شناخته شده ای از عایق است که بدلیل سازگاری با محیط زیست و بی رنگ بودنش، از آن برای عایق بندی چوب و کاشی هم استفاده می کنند.

وبلاگ مرتبط

ارسال دیدگاهآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.