مسکن در دولت روحانی چند درصد گران شد؟

کاربرد بتن سخت

کاربرد بتن سخت معمولاً برروی سطح هایی اجرا می‌شود که فشار، تنش و تردد زیادی در آنجا اتفاق می افتد.شرکت آریان نگین کیش (تحت نظر هلدینگ صبا میهن)سالها تلاش وتجربه خود را برای بهبود هرچه بیشتر اجرای کف سازی در پروژه های بیشمار خود با بکار گیری بتن سخت باکیفیت بالا بکار بسته وبه عنوان یکی از پیشرو ترین شرکت ها در صنعت کف سازی شناخته شده است . دراین مقاله به بررسی بتن سخت در صنعت ساختمان می پردازیم.

 بتن سخت و انواع کاربردهای آن

بتن سخت در واقع یک لایه سخت و با ضخامت حدود ۲ سانتیمتر است .از همان بتن معمولی ساخته شده که افزودنی های مشخصی دارد. این بتن در برابر سایش، مقاومت بالایی داشته و معمولاً بر روی بتن تازه اعمال می شود. در ساختار بتن سخت از ترکیبات سخت کننده استفاده شده است.

کاربرد بتن سخت بر روی سطوح بتن قدیمی اجرا می شود، حتماً لازم است یک لایه از آن را به ضخامت ۸ سانتی متر بتن ریزی کرده و سپس بتن سخت را اجرا کنید. انواع مواد معدنی و ترکیبات صنعتی به همراه رنگ دانه ها برای تهیه بتن سخت استفاده شده اند. ترکیباتی نظیر کوارتز کروندوم، بازالت و اکسید آلومینیوم در ساخت این محصول به کار می رود. به طور کلی مقاومت بتن سخت، در مقایسه با بتن معمولی، بیشتر است.

اگر حدود ۱۲ ساعت و بیشتر از بتن ریزی گذشته باشد به آن بتن قدیمی گفته می‌شود و در نهایت پس از  اعمال بتن سخت بر روی لایه های قبلی، یک سطح مقاوم و محکم ایجاد می کنید که در برابر ساییدگی، پایدار است.

کاربرد بتن سخت در صنعت ساختمان

کاربرد بتن سخت در صنعت ساختمان

مهمترین موارد کاربردی بتن سخت چیست

همانطور که گفته شد :کاربرد بتن سخت معمولاً بر سطح هایی اجرا می‌شود که فشار، تنش و تردد زیادی در آنجا اتفاق می افتد. کارگاه ها و مناطق صنعتی، مسیر تردد ماشین آلات سنگین و مسیرهایی با ترافیک شدید، نیاز به بتن سخت دارند. برای بتن ریزی به عنوان کفپوش، مواد سخت کننده از انقباض و انبساط یا خشک شدن و ترک خوردن بافت بتن جلوگیری می کند.

همچنین این مصالح، بهترین انتخاب برای سطوحی هستند که به شدت در معرض خراشیدگی و سقوط قطعات و کالاها هستند. کف سالن های تولید و انبارها با بتن سخت پوشش داده می شود.

معمولاً بتن سخت به دو روش خشک پاشی و ملاتی قابل اجرا است. انواع بتن سخت که حاوی رنگدانه هستند به عنوان کفپوش تزیینی قابل استفاده می باشند. این بتن ها معمولاً دوام و طول عمر فوق ‌العاده بالایی دارند. همچنین موجب زیبایی پروژه خواهند شد

شرکت

وبلاگ مرتبط

ارسال دیدگاهآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.