دولت ۷ سال نه مسکن ساخت نه راه احتکار مسکن را بست

پیش‌بینی افزایش بی‌سابقه قیمت مسکن

پهلوانی رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران در رابطه با  پیش‌بینی افزایش بی‌سابقه قیمت مسکن گفت: اگر در دو حوزه صنعت و ساختمان به سرمایه‌گذاری روی زیرساخت‌ها توجه نکنیم، آسیب بد و درازمدتی خواهیم داشت.

مسکن

همچنین ادامه داد: جذب سرمایه‌های خرد در بازار سرمایه به عنوان رقیب بازار و مسکن، خطر بزرگی برای اقتصاد کشور است، زیرا هر لحظه ممکن است بازار سرمایه به مشکل خورد و سرمایه خرد مردم از بین برود و بازار مسکن هم به مشکل بخورد. در این صورت نرخ مسکن به قدری رشد می‌کند که کل سود بازار سرمایه پاسخگوی خریدن یک متر آپارتمان نخواهد شد.
بی توجهی به بازار مسکن به دلیل رشد بورس، خطر بزرگی برای اقتصاد است
وی افزود: اگرچه دولت دارایی‌های خود را در بورس عرضه می‌کند اما من به عنوان یک مدیر دولتی می‌گویم به نرخ از دست دادن بازار مسکن و صنعت ساختمان که پیشران اقتصاد است، نباید تا این حد به بورس  توجه شود. به طور عجیبی ساختمان را فراموش کرده‌ایم در حالی که باید توجه بیشتری به این موضوع شود.
پهلوانی ادامه داد: مطابق با اعلام سازمان آسیایی بهره‌وری شاخص TFP یعنی بهره‌وری عوامل کل ما نسبت به ۴۷ سال پیش تنها یک صدم درصد بهتر شده و طی این سال‌ها از یک درصد به ۱.۱ درصد رسیده است.

شرکت آریان نگین کیش (تحت نظر هلدینگ صبا میهن)سالها تلاش وتجربه خود را برای بهبود هرچه بیشتر در پروژه های خود با در هم آمیختن دانش و طراحی ومصالح باکیفیت بالا بکار بسته .

این شرکت به عنوان یکی از پیشرو ترین شرکت ها در صنعت ساختمانی وطراحی شناخته شده است.آریان نگین کیش با انکا به ارزش ها و سرمایه انسانی متخصص و کارآمد خود در راستای خدمات خود از ابتدایی ترین گام های پروژه های ساخت و ساز اعم از   مال های تجاری، اداری و مسکونی تا آخرین مراحل اداری آن در کنار مشتریان خود خواهد بود.

 

وبلاگ مرتبط

ارسال دیدگاهآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.