مقایسه کف سازی با بتن سخت و آسفالت

در مقایسه کف سازی با بتن سخت و آسفالت باید گفت که معمولاً برروی سطح هایی اجرا می‌شوند که فشار، تنش و تردد زیادی در آنجا اتفاق می افتد.شرکت آریان نگین کیش (تحت نظر هلدینگ صبا میهن)سالها تلاش وتجربه خود را برای بهبود هرچه بیشتر اجرای کف سازی در پروژه های بیشمار خود با بکار گیری بتن سخت باکیفیت بالا بکار بسته وبه عنوان یکی از پیشرو ترین شرکت ها در صنعت کف سازی شناخته شده است . دراین مقاله به بررسی ومقایسه کف سازی با بتن سخت و آسفالت در صنعت ساختمان  می پردازیم.

مقایسه میان کف سازی با بتن سخت و کف سازی با آسفالت

کف سازی با بتن سخت مقرون به صرفه تر است…..
به طور کلی، کف سازی با بتن سخت، دوام بیشتری نسبت به آسفالت دارد. دوام بتن سخت تا صد سال گزارش شده است این در حالی است که  مقاومت و دوام آسفالت تنها ۲۵ سال می باشد.

سطح آسفالت به مرور زمان و در اثر حرارت دچار انحنا و اعوجاج می‌شود. ظاهر نامطلوب کف جاده ها که به صورت چین خوردگی تبدیل شده اند، در حقیقت، ناشی از کف سازی آسفالت می باشد که در اثر حرارت زیاد به این شکل درآمده است.

کف سازی با بتن سخت، موادی را ارائه می دهد که در مقابل مواد شیمیایی، بنزین ها، مواد نفتی بسیار مقاوم هستند و در طولانی مدت دچار خوردگی و ترک خوردگی یا تخریب نمی شوند.هزینه های بتن ریزی با بتن سخت بسیار ارزان تر از هزینه های کف سازی با آسفالت است.

کف سازی با آسفالت

آسفالت ماده ای است که از نفت خام بدست می آید .این ماده به شیوه های گوناگون به عنوان یک ماده کف سازی مورد استفاده قرار می گیرد. در کشور ما مواد تشکیل دهنده آسفالت با دانه های ماسه به نسبت ۱ و ۲ است. معمولاً آسفالتهای به کار گرفته شده در کشور ما به صورت گرم و سرد مورد استفاده قرار می گیرد .

مزایای آسفالت

۱-قابلیت بازیافت
۲- تعمیر و جایگزینی ساده
۳-هزینه پایین و به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی
۴- عدم نیاز به نگهداری و حفظ آن
۵- مقاومت و ماندگاری نسبتا بالا در برابر فشارها و بار های زیاد

معایب آسفالت

۱-مشکلات زیست محیطی
۲- خطرات همراه با تهیه و نصب آن
۳-تجهیزات خاص مورد نیاز برای نصب آن
۴- ترک خوردگی با گذشت زمان

*تمام موارد بالا برتر بودن کف سازی با بتن سخت را نسبت به استفاده از آسفالت توجیه می سازد.

وبلاگ مرتبط

ارسال دیدگاهآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.