کارمزد تسهیلات ودیعه مسکن ۴درصد شود

مقایسه بین بتن سخت وکف پوش رزینی

کاربرد بتن سخت معمولاً برروی سطح هایی اجرا می‌شود که فشار، تنش و تردد زیادی در آنجا اتفاق می افتد.شرکت آریان نگین کیش (تحت نظر هلدینگ صبا میهن)سالها تلاش وتجربه خود را برای بهبود هرچه بیشتر اجرای کف سازی در پروژه های بیشمار خود با بکار گیری بتن سخت وکف پوش رزینی باکیفیت بالا بکار بسته وبه عنوان یکی از پیشرو ترین شرکت ها در صنعت کف سازی شناخته شده است . دراین مقاله به بررسی  و مقایسه بین بتن سخت وکف پوش رزینی در صنعت ساختمان می پردازیم.

کف پوش رزینی

کف پوش رزینی

مقایسه بتن سخت وکف پوش رزینی

در مقایسه بین بتن سخت وکف پوش رزینی باید گفت زمانی که صحبت از کفپوش رزین به میان می آید، دو ماده موثر و متداول با نام “کفپوش های اپوکسی” و “کفپوش های پلی اورتان” مطرح می‌شود. این کفپوش ها معمولاً از ماده اولیه “رزین اپوکسی” و “رزین پلی اورتان” تهیه می‌شوند.
برای اجرای کف پوش های رزینی، مواد اولیه از دو جزء رزین و هاردنر یا سخت کننده تشکیل شده اند. این مصالح اولیه، قیمت نسبتاً بالاتری دارند، بنابراین یکی از مزایای استفاده از بتن سخت برای کف سازی می‌تواند قیمت ارزان تر آن نسبت به کف پوش های رزینی باشد.

به جز موارد استثنا نظیر کفپوش های بیمارستان یا سالن های ورزشی که حتماً باید از پوشش های رزینی ساخته شوند – به دلیل بهداشتی بودن و مقاوم بودن – در سایر محوطه های صنعتی برای مدیریت بهتر هزینه ها و مقاومت بیشتر، بهتر است از کف سازی با بتن سخت استفاده شود.

یکی دیگر از نکاتی که در مقایسه میان این دو ماده اولیه برای کف سازی می‌توان مطرح کرد این است که برای اینکه کف پوش های رزینی را اجرا کنید، لزوماً باید کف سازی، آرماتور بندی و بتن ریزی برای آماده سازی سطح انجام شود و پس از آن، پوشش های رزین اپوکسی یا رزین پلی اورتان به عنوان پوشش نهایی روی سطح، اعمال شود.  این مراحل موجب می‌شود هزینه‌های اجرایی نهایی کار بسیار افزایش پیدا کند.
کف سازی با بتن سخت در چند مرحله ساده انجام می شود و در نهایت از نظر هزینه ها بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

وبلاگ مرتبط

ارسال دیدگاهآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.