انواع رندرهای معماری

معرفی انواع رندر در معماری

شرکت آریان نگین کیش (تحت نظر هلدینگ صبا میهن)سالها تلاش وتجربه خود را برای بررسی مقاومت در ساختمان های مرتفع و بهبود هرچه بیشتر در پروژه های خود با در هم آمیختن دانش و طراحی ومصالح باکیفیت بالا بکار بسته وبه عنوان یکی از پیشرو ترین شرکت ها در صنعت ساختمانی وطراحی شناخته شده است . دراین مقاله به بررسی و معرفی انواع رندر در معماری می پردازیم

رندر در معماری

پیش از آن که به معرفی انواع رندر در معماری بپردازیم، لازم است یک تعریف ساده از مفهوم رندرینگ در معماری ارائه دهیم.

“رندر در معماری” به مرحله ای از فرآیند سه بعدی سازی گفته می شود که یک تصویر مجازی را برای نمایش روی یک نمایشگر مسطح، آماده می‌کند؛ فرآیند رندرینگ معماری توسط نرم افزار رندرینگ به وسیله رایانه انجام می گیرد.

و اکنون بپردازیم به معرفی “انواع رندر معماری”.


رندر معماری به چند دسته تقسیم بندی می شود؟

  • رندر خارجی

  • رندر فضایی

  • رندر داخلی

  • رندر پلان طبقه

  • رندر انیمیشن

انواه رندرهای معماری

انواه رندرهای معماری

انتخاب هر یک از انواع رندر معماری که در بالا معرفی کردیم، مطابق با نیاز مشتری برای طراحی معماری مشخص می شود. به طور کلی، طراحی و استفاده از رندر سه بعدی معماری داخلی، به فعالان حوزه املاک و ساختمان سازی کمک می‌کند تا طرح ‌های موجود را به مشتریان خود معرفی کنند. هرچه رندر معماری با جزئیات بیشتری مشخص شود، مشتری بهتر می تواند وضعیت قرارگیری روشنایی، رنگ ها، بافت ها و زوایا را داخل طرح مشاهده کند.

یکی از مهم‌ترین مزایای که رندر معماری در اختیار شما قرار می دهد این است که می توانید از آن برای تصویرسازی موقعیت های قرارگیری لوازم و وسایل نظیر چیدمان مبلمان استفاده کنید.

افرادی که در حوزه محوطه سازی و زیباسازی فضای اطراف ساختمان فعالیت می کنند، با استفاده از رندرینگ معماری می ‌توانند نمای کلی طرح را مشخص کرده و مکان قرارگیری تمام عناصر طراحی فضای سبز را به دقت اجرا و برنامه ریزی کنند.

رندر معماری سه بعدی، نقش مهمی در توسعه برنامه ‌های شهرسازی دارد. مدیران برنامه های شهری با استفاده از رندرینگ مشخص می‌کنند که کدام سازه ها باید در کنار هم ساخته شوند و یا اینکه آیا این سازه ها با بافت قدیمی شهر همسان هست یا خیر. در قسمت های بعدی شما را با انواع رندر سه بعدی در معماری آشنا می کنیم.

وبلاگ مرتبط

ارسال دیدگاهآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.