شگرد جدید برخی از بیمه‌ها؛ سهام به جای وجه خسارت!

شگرد جدید برخی از بیمه‌ها؛ سهام به جای وجه خسارت!

برخی از شرکت‌های بیمه‌ای به جای پرداخت خسارت، اقدام به دادن سهام به خسارت دیدگان می‌کنند که این موضوع اشتباه است.

به گزارش کارگر آنلاین ، چندی پیش خبری مبنی بر اینکه برخی شرکت‌های بیمه‌ای به منظور پرداخت مطالبات ناشی از حق بیمه مربوط به بیمه نامه های صادره علی الخصوص بیمه خودروهای صفر کیلومتر اقدام به تهاتر بخشی از مطالبات در قالب سهام می کنند, منتشر شد.
محمود حق وردیلو مدیرکل نظارت مالی بیمه مرکزی در  گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به این موضوع اظهار کرد: قانونی مبنی بر اینکه  شرکت های بیمه ای در ازای حق بیمه  خود به افراد سهام بدهند, نداریم. اگر بیمه گذار قصد واگذاری سهام به بیمه گر را  دارد, بهتر است  سهام خود را به طور اختصاصی فروخته و حق بیمه مردم را نیز پرداخت کند.
وی ادامه داد: شرکت های بیمه باید ریسک بیمه گریِ بیمه گذار را کاهش دهند. زمانی که فروش سهام را به گردن بیمه گر می اندازند,  ریسک نوسانان بازار به گردن بیمه گذار می افتد.  همچنین این کار  طبق آیین نامه ۹۷ حساب هایی که تملک مجاز سهام دارند, به هم می ریزد.
این  مقام مسئول بیان کرد: طی سال های گذشته هم این اتفاق افتاده بود. برخی از شرکت ها در وضعیت نامناسب بازار سرمایه به بیمه گران خود  در ازای بیمه نامه, سهام عرضه کردندو افراد نتوانستند سهام های خود را به فروش برسانند و دچار ضرر شدند. در حال حاضر خودروسازان حق بیمه را از افراد گرفته اما وجه دریافتی را به شرکت های بیمه نمی دهد.
حق وردیلو تصریح کرد: ارائه سهام در ازای حق بیمه, امری اشتباه است اما خلاف قانون نیست! این کار موجب  انتقال ریسک بازار دارایی و نقدشوندگی به شرکت های بیمه می شود. همچنین باعث می شود حساب های آیین نامه سرمایه گذاری  در شرکت های بیمه رعایت نشود.
آریان نگین کیش، تحت نظر مجموعه هلدینگ صبا میهن در حوزه ساختمان سازی و مال سازی فعالیت خود را از سال ۱۳۹۰ آغاز کرده است. این شرکت با اتکا به ارزش ها و سرمایه انسانی متخصص و کارآمد خود در راستای خدمات خود از ابتدایی ترین گام های پروژه های ساخت و ساز تا آخرین مراحل اداری آن در کنار مشتریان خود خواهد بود.

وبلاگ مرتبط

ارسال دیدگاهآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.