سبک سازی ساختمان

سبک سازی ساختمان

سبک‌سازی ساختمان چیست و چرا انجام می‌شود؟

چندین سال قبل، برای ساخت ساختمان، مصالحی مانند سنگ، آجر و خشت به کار برده می‌شدند.
یکی از مزیت های این گونه از مصالح، مقاومتی بود که می‌توانستند از خود در برابر سرما و گرما نشان دهند. اما بزرگترین مشکلی که داشتند این بود که نمی‌توانستند مقاومت بالایی در برابر عواملی مانند زلزله، طوفان و سیل داشته باشند. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، این مصالح، جای خود را به مصالحی پیشرفته دادند.

سبک سازی ساختمان باعث می‌شود که خسارات مالی و جانی که هنگام برخی از عوامل بیرونی مانند: سیل، زلزله و یا توفان به وجود می‌آید کاهش پیدا کند. همچنین یکی دیگر از دلایل اهمیت سبک‌سازی ساختمان این است که باعث می‌شود، هزینه‌ها کاهش پیدا کنند و در مصرف انرژی صرفه‌جویی شود.

سبک‌سازی ساختمان

سبک‌سازی ساختمان

چه راه‌هایی برای سبک‌سازی ساختمان وجود دارد؟

به طور کل برای شرکت های سازنده ساختمانی (مانند شرکت آریا نگین کیش به عنوان یکی از زیرمجموعه های شرکت هلدینگ صبا مهین)، دو راه وجود دارد که باعث سبک سازی ساختمان در صنعت ساختمان سازی می‌شوند. اولین راه، این است که از نقشه‌های ساختمانی استفاده شود که مصالح سنگین و تعداد ستون در آن‌ها کم می‌باشد.
در سبک سازی ساختمان دومین راه و یا به عبارتی متداول‌ترین راه، این است که از مصالح ساختمانی استفاده شود که مدرن و سبک باشد.
امروزه با توجه به این که تکنولوژی پیشرفت کرده است، مصالح ساختمانی مانند: کاشی، آجر، نما، دیوار، اسکلت و… به صورت سبک‌تر از مدل‌های سنتی وارد بازار می‌شوند و به کار بردن این مصالح، گامی موثر برای سبک‌سازی ساختمان محسوب می‌شود.

شرکت آریا نگین کیش پیشرو درانبوه سازی وساخت ساختمان های سبک وضد زلزله است . این شرکت با دارا بودن کادر مهندسی وپرسنل دانش آموخته توانسته پروژهای بیشماری را در رزومه کاری خود به نیکی ثبت وضبط نماید.

وبلاگ مرتبط

ارسال دیدگاهآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.