google-site-verification: google1f73e7d15a8630aa.html
رویکرد وزارت راه و شهرسازی در ساخت و ساز

رویکرد وزارت راه و شهرسازی در ساخت و ساز

وزیر راه و شهرسازی :

رویکرد وزارت راه و شهرسازی در ساخت و ساز

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، هجدهمین جلسه شورای هماهنگی مسکن به ریاست محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و با حضور معاونان وزیر در حوزه مسکن و ساختمان، سازمان ملی زمین و مسکن، شرکت عمران شهر های جدید، بانک مسکن، سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و انجمن های فعال ساخت و ساز در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

در این جلسه، گزارشی از طرح اقدام ملی مسکن، وضعیت بازار اجاره، افزایش قیمت مسکن و راهکار های وزارت راه و شهرسازی برای کنترل افزایش قیمت مسکن ارایه شد.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در این نشست گفت: استراتژی مشخص وزارت راه و شهرسازی، به کارگیری و فعال سازی همه ظرفیت های موجود در کشور برای رفع موانع تولید و عرضه مسکن رویکرد وزارت راه و شهرسازی در ساخت و ساز صنعتی سازی است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به رویکرد وزارت راه و شهرسازی در ساخت و ساز و اینکه جامعه هدف طرح اقدام ملی مسکن دهک های یک تا هفت جامعه، یعنی اقشار کم درآمد و میان درآمدی هستند، بر حضور و مشارکت فعالان و صاحبان سهم در عرضه مسکن تاکید کرد و افزود:

طرح اقدام ملی مسکن با تحلیل بازار مسکن، ازدواج های رخ داده در هر سال، و همچنین بازبینی طرح جامع مسکن برنامه ریزی شد و بر این اساس معین شد تا ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برای دهک های ۴ تا ۷ درآمدی با مشارکت مردم، سازندگان و حمایت و سیاستگذاری وزارت راه و شهرسازی احداث شود.

عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد: همچنین تفاهم نامه هایی برای احداث واحد های مسکونی کارکنان دولت از جمله ۱۰۰ هزار واحد برای کارکنان نیرو های مسلح، ۱۷۰ هزار واحد برای فرهنگیان و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای جامعه کارگری و بازنشستگان با نهاد های مختلف به امضا رسید که بخشی از آن ها اجرایی و عملیاتی شده است و این ها نیز به طرح اقدام ملی مسکن متصل می شوند.

به گفته اسلامی، وزارت راه و شهرسازی موانع موجود بر سر راه اجرای طرح اقدام ملی مسکن را از جمله تامین زمین برطرف کرد و هم اکنون اراضی اجرای طرح اقدام ملی مسکن برای ۴۰۰ هزار واحد تامین شده است.

وی یادآور شد: از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر متقاضی طرح اقدام ملی مسکن که به شکل پیامکی و اینترنتی ثبت نام کردند، ۸۰۰ هزار متقاضی واقعی شناسایی شد که کار احداث واحد های مسکونی برای آن ها در برنامه اجرایی قرار گرفته است.

اسلامی راهکار های دولت را برای موفقیت طرح اقدام ملی مسکن فروش اقساطی، مشارکت مردم و سازندگان و تسهیلات بانکی عنوان کرد و گفت: در خصوص رکود مصالح ساختمانی با راهکار کارت اعتباری مصالح ساختمانی، درصدد رفع موانع موجود برای سازندگان در اجرای طرح اقدام ملی مسکن هستیم که امیدواریم با این راهکارها، سازندگان و بخش خصوصی برای مشارکت در این طرح، ترغیب شوند.

 

وزیر راه و شهرسازی همچنین در خصوص ویژگی های طرح اقدام ملی مسکن اعلام کرد: در طرح اقدام ملی مسکن، یک الگوی واحد برای ساخت وجود ندارد بلکه برای مناطق مختلف با توجه به وضعیت آب و هوایی و شرایط موجود، ساخت و ساز انجام می شود و به کیفی سازی در این باره توجه شده است. همچنین صنعتی سازی یکی از سیاست های وزارت راه و شهرسازی در امر ساخت و ساز است.

اسلامی ادامه داد: در بافت میانی و مرکزی شهرها، ظرفیت فراوانی برای نوسازی واحد های ناکارامد وجود دارد که مقدمات آن فراهم شده است. از سال گذشته تاکنون ۱۱ هزار و ۳۰۰ واحد برای دریافت تسهیلات در بافت فرسوده و نوسازی اقدام کرده اند.

وی گفت: ۴۵ هزار واحد در بافت های فرسوده آماده شده است و سازندگانی که دارای قابلیت هستند، می توانند برای نوسازی این واحد ها به شکل مشارکتی اقدام کنند. سال گذشته ۴۰۰ میلیاردتومان برای بهسازی بافت های فرسوده صرف شد و با اینکار سعی در نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد داشتیم.

وی در خصوص حاشیه نشینی و ساماندهی حاشیه نشینان با اشاره به اینکه اینکار انرژی و زمان زیادی را از وزارت راه و شهرسازی گرفت، توضیح داد: در خوزستان اقدامات مناسبی برای رفع حاشیه نشینی انجام شده است. مقرر شده است تا در بافت های حاشیه ای و سکونتگاه های غیررسمی ۱۰ هزار واحد مسکونی در مکان های مناسب تعیین شده ایجاد شود که در برخی از محلات احداث ۱۷۰۰ واحد آغاز شده است.

اسلامی اظهار امیدواری کرد تا مشابه اقدام خوزستان در ساماندهی حاشیه نشینان در چابهار نیز محقق شود.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: در اجرای طرح اقدام ملی مسکن تلاش شد تا با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و وزارت کشور تخفیف هایی برای سازندگان در نظر گرفته شود. بر اساس تفاهم با وزارت کشور، شهرداری ها مراحل صدور پروانه را برای طرح اقدام ملی با حداقل زمان و اعمال تخفیف انجام می دهند. همچنین سازمان های نظام مهندسی ساختمان نیز با ارایه تخفیف نسبت به اجرای طرح اقدام ملی مسکن فعالیت خواهند داشت.منبع:بازدید

شرکت آریان نگین کیش (تحت نظر هلدینگ صبا میهن)سالها تلاش وتجربه خود را برای بهبود هرچه بیشتر در پروژه های خود با در هم آمیختن دانش و طراحی ومصالح باکیفیت بالا بکار بسته .
این شرکت به عنوان یکی از پیشرو ترین شرکت ها در صنعت ساختمانی وطراحی شناخته شده است.آریان نگین کیش با انکا به ارزش ها و سرمایه انسانی متخصص و کارآمد خود در راستای خدمات خود از ابتدایی ترین گام های پروژه های ساخت و ساز اعم از   مال های تجاری، اداری و مسکونی تا آخرین مراحل اداری آن در کنار مشتریان خود خواهد بود.

 

وبلاگ مرتبط

ارسال دیدگاهآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وبلاگ مرتبط

ارسال دیدگاهآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه های به اتمام رسیده

تمامی حقوق این سایت متعلق به " شرکت فردا بهتر نگاه نو" میباشد.