تأثیر تغییرات آب و هوا در ساختمانها و سازه ها

تأثیر تغییرات آب و هوا در ساختمانها و سازه ها

چرا تغییر آب و هوا روی ایمنی محیط کار تأثیر می گذارد؟

دغدغه شماره یک با توجه به تغییر اوضاع ، امنیت محیط کار است. باران و جاری شدن سیل غیرقابل پیش بینی می تواند منجر به وخامت چوب و سطوح لغزنده چوب ، افزایش خطر جراحات قابل ضبط و ایجاد شرایط کار ناامن شود. درجه حرارت بالاتر می تواند باعث استرس گرما شود و منجر به گرمازدگی ، فرسودگی  و حتی مرگ شود. شما می توانید برای محافظت از کارگران در این شرایط سخت کار قدم بردارید ، اما حتی با آماده سازی ، بزرگترین تهدید غیر قابل پیش بینی است.

 

با افزایش دما ، هزینه های خارج از جیب خود را نیز انجام دهید. درجه حرارت بالاتر زمان بتن ریزی طولانی تر را برای بتن ایجاد می کند که این امر باعث افزایش زمان ساخت و ساز و هزینه های تیراندازی می شود. اقتصاددانان تخمین می زنند که هوای بد فقط ۳.۸ تریلیون دلار در سال در ایالات متحده تأثیر می گذارد. با افزایش اوضاع نامناسب هوا که ناشی از تغییرات آب و هوا است ، این تعداد همچنان به رشد خود ادامه می دهد.

 

چگونه تغییرات آب و هوایی بر مصالح ساختمانی محوطه اثر می گذارد؟

یکی دیگر از نگرانی های صنعت ساخت و ساز تأثیر تغییرات آب و هوا بر مصالح ساختمانی و سازه های فعلی است. تغییرات شدید دما باعث می شود موادی مانند آجر و چوب سریعتر پوسیده و ترک شوند. یک مطالعه موردی که توسط CSIRO در سال ۲۰۱۵ انجام شد با عنوان “اثرات جوی بر زیرساخت های بتونی” ، نشان داد که “افزایش غلظت دی اکسید کربن اتمسفر (به دلیل تغییر آب و هوا) – به ویژه در مناطق شهری” به معنی نفوذ بیشتر دی اکسید کربن به بتن است. ” در نتیجه تقاضای زیادی برای انواع جدید مصالح ساختمانی و استراتژی های ساخت و ساز پایدار برای کاهش اثرات تغییر اقلیم در سازه های آینده وجود دارد.

 

پاندا ، یک شرکت ساختمانی در پکن ، برای تأمین نیاز روزافزون به پایداری ، ساختاری قابل سکونت را که کاملاً از بامبو ساخته شده را  پیشنهاد کرده است. پروژه “ظهور نیشکر” در سال ۲۰۱۵ در طول هفته طراحی پکن به عنوان فشار برای فروش بامبو به عنوان یک مصالح ساختمانی همه کاره آغاز شد. Penda یک سیستم ساختاری ساخت که کاملاً از بامبو و طناب ساخته شده است و می تواند به مدت ده سال به بخش مقطعی به آن اضافه شود. طبق گفته های پاندا ، پیش بینی می شود که توسعه بامبو تا سال ۲۰۲۳ جمعیتی ۲۰ هزار نفری را در خود جای دهد.

 

 یک فصل ساخت طولانی تر

ممکن است ما نتوانیم تغییرات آب و هوا را معکوس کنیم ، اما می توانیم با آن سازگار شویم – و تغییر اوضاع برای صنعت ساخت و ساز همه چیز بد نیست. صاحب مشاغل ساختمانی به ما می گوید تغییرات آب و هوا به معنای زمستان های گرمتر و طولانی مدت ساخت و ساز برای بسیاری از ایالت ها است. و با افزایش فشار برای کاهش رد کربن ، راه حل ها و نوآوری های جدید هر سال در صنعت ساخت و ساز معرفی می شوند.

 

شما نمی توانید آب و هوا را کنترل کنید ، اما می توانید برای محافظت از نیروی کار ، باران یا درخشش خود اقدامات احتیاطی انجام دهید.  خدمات پیشگیری از آسیب  می تواند به شما کمک کند از آسیب دیدگی در محل کار خودداری کنید.

آریان نگین کیش، تحت نظر مجموعه هلدینگ صبا میهن در حوزه ساختمان سازی و مال سازی فعالیت خود را از سال ۱۳۹۰ آغاز کرده است. این شرکت با اتکا به ارزش ها و سرمایه انسانی متخصص و کارآمد خود در راستای خدمات خود از ابتدایی ترین گام های پروژه های ساخت و ساز تا آخرین مراحل اداری آن در کنار مشتریان خود خواهد بود.

وبلاگ مرتبط

ارسال دیدگاهآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.