بررسی مقاومت در ساختمان های مرتفع (قسمت سوم)

شرکت آریان نگین کیش (تحت نظر هلدینگ صبا میهن)سالها تلاش وتجربه خود را برای بررسی مقاومت در ساختمان های مرتفع و بهبود هرچه بیشتر در پروژه های خود با در هم آمیختن دانش و طراحی ومصالح باکیفیت بالا بکار بسته وبه عنوان یکی از پیشرو ترین شرکت ها در صنعت ساختمان شناخته شده است . دراین مقاله به بررسی مقاومت در ساختمان های مرتفع می پردازیم

تضمین ایمنی در سازه‌های مرتفع:

تمام استانداردها برای تامین ایمنی در ساختمان های مرتفع نظیر هتل ها، آسمان خراش ها و برج های مسکونی باید رعایت شود؛ به طور مثال سیستم های اطفای حریق، آسانسور، خروجی اضطراری، پمپ آب و سیستم های برق اضطراری، نمونه‌ای از تاسیساتی هستند که حتماً برای افزایش ایمنی در سازه های بلند ضروری می باشند.

نصب آسانسور در سازه های مرتفع:

یکی از نیازها و احتیاجات ضروری برای ساختمان های مرتفع، نصب آسانسور است. آن دسته از ساختمان هایی که تعداد طبقات زیادی دارند باید مجهز به آسانسورهای پیشرفته و با ظرفیت کامل باشند. برای برج های تجاری مرتفع معمولاً می توان از پله برقی نیز استفاده کرد. برای این کار باید میزان باری که توسط آسانسور حمل می شود و تعداد دفعات استفاده از آن را به دقت در نظر گرفت.

سیستم لوله کشی در ساختمان های بلند:

یکی از جالب ترین مباحثی که در ساختمان های بلند مورد توجه و بررسی است، سیستم لوله کشی می باشد. به طور کلی از نظر استاندارد و نحوه لوله کشی سیستم لوله کشی در ساختمان های مرتفع مشابه با ساختمان های معمولی است اما به دلیل اینکه تعداد واحدها و انشعابات زیاد است و ارتفاع از سطح زمین افزایش پیدا می کند، برای تامین آب مورد نیاز حتماً به پمپ های برقی و پمپ های آب قوی با توان بالا نیاز است. همچنین مخازن آب یا مخازن پیش تصفیه فاضلاب با ظرفیت بالا برای این ساختمان ها باید انتخاب شود.
بهترین راهکاری که می توان برای افزایش راندمان سیستم لوله کشی در سازه های بلند پیشنهاد کرد این است که برای هر قسمت در صورت امکان، پمپ آب و مخزن به صورت مجزا در نظر گرفته شود.

وبلاگ مرتبط

ارسال دیدگاهآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.